Stínění

DRUHY STÍNĚNÍ

CHYTRÁ DOMÁCNOST

AUTOMATIZACE

Ochraňte svou markýzu či pergolu větrným čidlem a dešťovým čidlem, nemusíte na nic myslet! Čidlo dá automaticky pokyn motoru a ten markýzu/pergolu zatáhne.

Vaše markýza/pergola propojená se slunečním čidlem  se automaticky zavírá nebo otevírá, aby byla Vaše terasa vždy pohodlná, a to jak na oběd, tak i na dlouhé letní večery

Výhody automatizace

 • větrné čidlo, které automaticky markýzu/pergolu zatáhne
 • slunečné čidlo, které automaticky markýzu/pergolu zavírá nebo otevírá
CHYTRÁ DOMÁCNOST

OVLÁDÁNÍ POMOCÍ TLAČÍTKA NEBO APLIKACE

Využijte svou terasu na plno a vytvořte si tu správnou atmosféru s hlasovými příkazy. Scénu můžete také spustit jedním kliknutím v mobilní aplikaci. A pokud nemáte zrovna mobil po ruce, zvládnete to i s chytrým ovládáním.

Chytré ovládání

 • hlasové příkazy
 • scénu lze pustit v mobilní aplikaci
CHYTRÁ DOMÁCNOST

VZDÁLENÉ OVLÁDÁNÍ

Najednou začalo pršet a vaše markýza zůstala vytažená? Ze svého smartphonu můžete odkudkoliv jedním kliknutím v markýzu zavřít.

Vzdálené ovládání

 • v případě změny počasí je možné markýzu zavřít
CHYTRÁ DOMÁCNOST

MARKÝZY

Motorizované markýzy jsou prvním krokem k vytvoření pohodlnějšího a praktičtějšího života u Vašeho domu. Markýzy nejen stíní, ale také Váš dům, balkon či terasu zdobí. Robustní a designová hliníková konstrukce dá markýzám dlouhou životnost. Na výběr máte z nepřeberného množství z odolných materiálů, látek a barev. Dle vybraného modelového řešení lze zvolit zabezpečení ochrany látky před nepřízní počasí, a to krytem návinu. Markýzy je možné uchytit na stěnu, do stropu i do prostoru. Není možné vytvořit uzavřený prostor, to umí pergoly.
Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. Větší markýzy je pohodlnější ovládat motorickým ovládáním se spínačem nebo dálkovým ovládáním, nebo při zapojení do chytré domácnosti stačí pouhé klepnutí na displej.
Pro ochranu Vaší terasový markýzy a více pohodlí doporučujeme použít sluneční a větrná čidla. Sluneční čidlo se automaticky zavírá nebo otevírá, aby byla Vaše terasa vždy pohodlná, a nepražilo na Vás přímé slunce. Větrné čidlo automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak jejímu poškození.

 

Výhody motorizované markýzy 

 • Kazetová markýza
  Kryt markýzy, nazývaný také kazeta, lze zcela zavřít. Vaše markýza je proto optimálně chráněna proti větru a dešti. Ramena markýzy také zcela zmizí v krytu.
 • Polokazetová markýza
  Když je markýza sklopena, látka markýzy se schová pod horní část krytu. kloubové paže jsou pak mimo kazetu. Ve spodní části je kazeta (částečně) otevřená.
 • Markýza s výsuvným volánem
  Kromě centrální textilie má tato markýza se sklopným ramenem záclonku. Toto je druhá tkanina s vlastním motorem, umístěná na předním rámu. Tuto látku lze používat samostatně, abyste na své terase a doma poskytli další ochranu před světlem a teplem.
 • Elektrická markýza s otevřenou konstrukcí
  Otevřená konstrukce znamená, že látka a skládací ramena jsou vystavena povětrnostním vlivům. Tento typ markýzy lze dobře umístit pod převislou střechu, aby byla stále chráněna před počasím.
CHYTRÁ DOMÁCNOST

EXTERIÉTOVÉ BALDACHÝNY

Vytvořte si velký venkovní prostor, kde se můžete schovat před sluncem či slabým deštěm. Možná již máte hotovou konstrukci, pod kterou se může exteriérový baldachýn umístit. Baldachýn se může vysouvat vodorovně, zvládne ale zastínit i plochu šikmé průhledné střechy.
Jedná se o podvěšené zastínění stávajících pergol nebo jiných venkovních konstrukcí. Exteriérové baldachýny vám poslouží jednak v lehčím provedení, kdy jsou umístěny pod skleněnou či polykarbonátovou střechou, umíme však dodat i robustnější provedení na konstrukce, které střechu nemají. Baldachýn v tomto případě plní i funkci shrnovací střechy odolné vůči dešti podobně jako střecha kabrioletu.
Byldachýn se přesně přizpůsobí hotové konstrukci nebo pergole. Zajišťuje plnou ochranu proti slunci. Jsou na elektrický pohon a komfortně inteligentně ovládány tlačítky či v aplikaci.

Výhody baldachýny

 • může se vysouvat vodorovně, zvládne zastínit i plochu šikmé průhledné střechy
 •  baldachýn plní funkci shrnovací střechy odolné vůči dešti podobně jako střecha kabrioletu
 • zajišťuje plnou ochranu proti slunci
 • elektrický pohon a komfortně inteligentně ovládány tlačítky či v aplikaci
CHYTRÁ DOMÁCNOST

PERGOLY

Užijte si ještě více času stráveného na čerstvém vzduchu pod Vaší chytrou pergolou. Motorizovaná pergola je prvním krokem k příjemnějšímu a pohodlnějšímu životu u Vás doma. Zapojte pergolu do chytré domácnosti a vytvořte si scénáře pro každou příležitost (lenošení, grilování, party).
zautomatizujte si pomocí pohonů a čidel jakýkoliv typ pergoly. Ať si vyberete pergolu s motorizovanou tkaninou nebo bioklimatickou pergolu s nastavitelnými lamelami.
Ovládejte lamely nebo látkovou střechu z pohodlí lehátka pomocí dálkového ovladače, mobilní aplikace nebo kompatibilního hlasového asistenta. O ochranu pergoly i Vašeho nábytku na terase se postarají sluneční, větrná a dešťová čidla.

Větrné či dešťové čidlo v kombinaci s pohonem přizpůsobují pozici lamel nebo látky na pergole podle aktuálního počasí.

Ať už fouká silný vítr nebo prší, vaše pergola je chráněná před poškozením.

Pokud máte pergolu přímo u fasády domu, může posloužit také jako účinná ochrana proti přehřátí interiéru. V létě se lamely zavírají, aby byl v domě příjemný chládek a snížily se náklady na klimatizaci.

Během zimních měsíců se výklopné lamely přizpůsobí tak, aby do domu pronikalo světlo a ohřívalo interiér. Ušetříte tak náklady za vytápění.

Řekněte kompatibilnímu hlasovému asistentovi, aby spustil scénář pro „večerní party“ a vaše zařízení se dají do pohybu: lamely pergoly se zavřou, rolety se zatáhnou, rozsvítí se světla a začne hrát hudba.

Scénáře můžete také spustit přes váš smartphone v aplikaci.

 

Bezpečné monitorování

 • Pergoly s posuvnými lamelami
  Její lamely se zcela shrnou na stranu. Budete mít z vaší terasy nerušený výhled na noční oblohu i opalování bude bez pruhů. S uzavřenou pergolou zase využijete vodotěsnou pokrývku nad hlavou. Osvětlení, boční zasklení nebo screenové rolety zážitek umocní a sezónu prodlouží. Elektrické ovládání zjednoduší manipulaci.
 • Pergoly s naklápěcími lamelami
  Představte si, jak sami ovládáte množství slunečních paprsků, které dopadají na vaši terasu. Jednoduše a pohodlně pomocí dálkového ovládání nebo v aplikaci, které naklopí pohyblivé lamely vaší pergoly. Když lamely zaklopíte a uzavřete boky pergoly roletami nebo posuvným zasklením, využijete terasu i za špatného počasí, protože je odolná proti dešti a větru. Čidla deště případně sluneční intenzity bývají nejčastějším volitelným vybavením.
 • Pergoly s textilní střechou
  Pohyblivá textilní střecha vytvoří příjemný stín a díky vhodné textilii ochrání i před silným deštěm. Střecha pergoly může být z odolné látky nebo PVC. Dle typu použité látky chrání buď před sluncem nebo i před deštěm. Boky pergoly mohou být také vybaveny látkovými screeny. Doplňkové osvětlení je u tohoto typu řešeno LED pásky s dálkovým ovládáním.. Textilní střechu je možné nainstalovat do stavebních otvorů nebo pod nezastřešené pergoly. Jsou ovládány elektrickým pohonem a inteligentním ovládáním či aplikací.
 • Pergola se zasklenou střechou
  Střecha pergoly může být ze skla, případně polykarbonátu. Boky pergoly mohou být vybaveny látkovými screeny, které vás ochrání před větrem či pohledy zvenčí. Tu správnou atmosféru pomohou vytvořit integrovaná svítidla, nejčastěji ve formě LED pásků. Ovládání screenů a světel je pak řešeno dálkovým ovladačem či aplikací.

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)