Skleník

CHYTRÁ DOMÁCNOSTI

Dokonalé podmínky pro růst plodin

Skleníky umožňují poskytnout plodinám téměř dokonalé podmínky pro jejich růst, a to prakticky v jakémkoliv ročním období. Úroda je díky tomu nezávislá na počasí a mnohem vyšší než při pěstování venku. Ve sklenících je však nutné zajistit optimální podmínky pro růst, tedy správnou teplotu, vlhkost, intenzitu a délku osvětlení, zajistit větrání a další.
Chytré technologie propojené do centrální jednotky zjišťují data o aktuálních podmínkách ve skleníku a hospodář se na jejich základě může rozhodnout o dalším postupu při pěstování. Ideální podmínky však systém dokáže zajistit a udržovat i sám, bez zásahu člověka. Chytré technologie tak dokážou naprosto autonomně řídit celý chod skleníků.
Senzory vláhy spouštějí zavlažování jen, když je to potřeba, při nedostatku slunečního svitu se sepne osvětlení s přednastaveným barevným spektrem, pokud začne pršet, zavřou se okna, po dešti se znovu otevřou. Skleník pod kontrolou chytrých technologií tak vždy znamená dokonalou úrodu, která potěší jak vysokým výnosem, tak kvalitou plodin, a především skvělou chutí.

Jádrem chytrého skleníku je řídicí jednotka. Do ní jsou zapojeny senzory teploty a vlhkosti vzduchu, vlhkosti půdy a další pomocná zařízení. Řídicí jednotka je připojena k Wi-Fi, díky které získává uživatel vzdálený přístup odkudkoliv na světě. Nejedná se ale o nic složitého. Pomocí počítače, tabletu nebo telefonu se v přehledném uživatelském rozhraní zorientuje i začátečník.

Základem pro bohatou úrodu je bezesporu poskytnutí ideálních podmínek pro růst. Chytrý skleník naštěstí tyto problémy vyřeší místo uživatele. Stačí si vybrat požadované rozsahy teplot nebo vlhkostí a řídicí jednotka je vytvoří ovládáním otevírání okna, ventilátoru, ohřívače nebo zavlažovacího systému.

Zajímavou novinkou je využití rozprašovací hadice. Představte si obvyklý horký letní den. Rostliny mají dostatek vláhy, ale stejně mají svěšené listy. Proč? Ve skleníku je příliš suchý vzduch a rostliny se s ním nedokážou vyrovnat. Rozprašovací hadice udrží vlhkost vzduchu na požadované úrovni, a ještě přinese příjemné ochlazení.

Chytrý skleník pomáhá i v boji se suchem, a to hned na dvou frontách. Díky senzorům vlhkosti půdy se zavlažuje pouze v případě nutnosti a nedochází k plýtvání. Zároveň je uživateli velice snadno umožněno připojit zavlažovací systém na dešťovou vodu.

Možnosti skleníku

 • osvětlení
 • vytápění
 • ventilace
 • dávkování CO2
 • ohřev vody
 • zavlažování
 • odvlhčování
 • zvlhčování
 • dočerpání
 • časovač

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)