Vytápění a chlazení

AUTOMATIZACE BUDOV

CHYTRÉ VYTÁPĚNÍ I CHLAZENÍ

V letních i zimních měsících je v celém objektu zaručena tepelná pohoda v jednotlivých místnostech celého objektu. Uživatel si jen nastaví požadovanou teplotu v týdenním plánu pro jednotlivé místnosti a systém samostatně zajistí, aby tak bylo dosaženo tepelné pohody v celém objektu. Optimálně využívá zdrojů topení a chlazení dle aktuálních potřeb uživatelů, možností zdroje a povětrnostních podmínek.

Systém řízení zajišťuje nejen tepelnou pohodu v celé rezidenci, ale zároveň zajistí optimální provoz zdroje vytápění. Svítí-li slunce, využívá sluneční záření nejen naklopením lamel žaluzií, ale i přepnutím zdroje ohřevu teplé užitkové vody na solární systém. Podle aktuálních povětrnostních podmínek systém řízení přepíná mezi dostupnými zdroji topení, ať už se jedná například o tepelné čerpadlo, rekuperaci, klimatizační jednotky nebo zbytkové teplo z krbu.

Podobně jako výše zmíněná regulace vytápění slouží k dosažení tepelné pohody v jednotlivých místnostech systém chlazení a přepínání zdrojů podle aktuálních požadavků a možností, zejména v letních měsících. Například můžeme účinně využít zdroj zemních vrtů nejen k pasivnímu chlazení objektu, ale zároveň zajišťujeme regeneraci zemních zdrojů.

 

Podle aktuálních povětrnostních podmínek systém řízení přepíná mezi dostupnými zdroji topení

 • automatické stínění plní celou řadu funkcí
 • získání tepla ze slunečního záření
 • brání přehřívání interiéru v letních měsících
 • automatické funkce pro rozsvícení světla pro soumraku nebo zatažení žaluzií při odchodu
 • ochrana žaluzií – díky meteorologické stanici budova automaticky reaguje na bouři nebo mráz

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)