Dohledová centra

Řídicí a dohledová centra nebo dispečerská pracoviště se využívají v různých aplikacích

Řídicí a dohledová centra nebo dispečerská pracoviště se využívají v různých aplikacích, jako jsou například telekomunikace, vojenské, bezpečnostní nebo civilní monitorování dopravy, energetika, letectví, vodárenství, hasičské a policejní centra, veřejné a záchranné služby a datová centra. Veškeré tyto instalace mají jedno společné, a to velký centrální displej, který může být jeden nebo sestaven z několika displejů do jednotného obrazce. Obraz jako celek je soubor video vstupů z různých zdrojů. Management videosignálů má na starosti video matice s řídicím systémem, který dispečerům usnadní práci při přepínání zdrojů obrazu z centrálního dotykového panelu. Na takových zobrazovacích plochách jsou nepřetržitě zobrazovány a sledovány ty nejdůležitější informace 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V rámci velkého množství využití je tedy zapotřebí sofistikované a spolehlivé řešení, které dokáže posbírat data a obrazové zdroje z mnoha různých provozních zařízení, návazných systémů a softwarů, a ty během několika chvil zpracovat do výsledného zobrazení dle požadovaných scénářů. Navíc je v těchto oborech, dnes již ve standardu, požadavek na provoz všech zařízení v režimu 24 hodin / 7 dní v týdnu. To vše jsou důvody, proč je důležité spoléhat na kvalitní a prověřené komponenty z řad profi aplikací.

MOŽNÉ OBLASTI VYUŽITÍ

SMART SECURITY

TRANSPORT, DOPRAVA A TELEKOMUNIKACE

Silnice, dálnice, metro, tramvaje, vlaky, letiště, vodní cesty a další podobná místa zaznamenávají velký nárůst dopravních prostředků a množství lidí v nich. To s sebou nese zvýšenou potřebu lépe a přehledněji všechny systémy monitorovat a koordinovat při náhlých nestandardních situacích nebo výjimečných stavech.

Výhody dohledového centra

 • všechny systémy lze monitorovat a koordinovat při náhlých nestandardních situacích nebo výjimečných stavech

 

 

SMART SECURITY

DISTRIBUCE PLYNU, VODY a ENERGIÍ

Systém umožňuje snadnou škálovatelnost, která se přizpůsobí potřebám všech instalací. Jeden centrální miniserver jako gateway a několik dalších pro jednotlivé oblasti.

Jeden centrální miniserver

 • škálovatelnost, která se přizpůsobí potřebám všech instalací.

 

SMART SECURITY

BEZPEČENOST

V posledních letech je kladen velký důraz na zvýšení bezpečnosti ve všech oblastech se zvýšeným počtem lidí. S nárůstem bezpečnostních dispečinků a s tím spojených kamerových systémů vzniká požadavek na velkoplošné zobrazení pro krizová řízení a výjimečné stavy pro přehledné monitorování těchto situací.

Výhody 

 • přehledné monitorování situací
 • zvýšení bezpečnosti ve všech oblastech se zvýšeným počtem lidí

 

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)