Automatizace dopravy

DRUHY AUTOMATIZACE

OVLÁDÁNÍ

AUTOMATIZACE

AUTOMATIZACE DOPRAVY

V oblasti dopravy není prostor pro zbytečné chyby, je zde zapotřebí přesnost, rychlost a spolehlivost. To jsou důvody, proč se stala automatizace nezbytnou součástí dopravy. Aktivně se využívá například na řízení tunelů nebo dopravních značení. Využívá se inteligentní elektroinstalace, která je nastavena zcela na míru podle požadavků. Systém je snadno ovladatelný, neuvěřitelně odolný a jeho životnost je v řádech desítek let. Důvodem pro pořízení systému je i naprostá spolehlivost, rychlost komunikace a bezchybná funkčnost.

K zajištění bezpečnosti a pohodlnosti vstupů do objektů vám pomohou naše automatizované senzory. Získáte dokonalý přehled o dění na vašem objektu a z jednoho místa bude možné vzdáleně ovládat automatické závory, silniční zábrany a bariéry, turnikety, pohony pro vrata a brány a systém pro platbu parkovného.

Použití kvalitních, zejména nerezových materiálů, zaručuje perfektní vzhled po velmi dlouhou dobu včetně venkovních a extrémních aplikací. Nedílnou součástí systému je unikátní zcela intuitivní přehledné, a přitom velmi komplexní softwarové řešení nabízející veškeré informace, které jsou i pro operátora nebo provozovatele důležité – to vše při zachování maximální flexibility a otevřenosti pro individuální požadavky a zejména pro případnou spolupráci s jinými systémy uživatele.

Životnost systému v řádech desítek let

 • přesnost, rychlost a spolehlivost díky inteligentní elektroinstalace
 • řízení tunelů nebo dopravních značení
 • systém je snadno ovladatelný, neuvěřitelně odolný a jeho životnost je v řádech desítek let
 • komplexní softwarové řešení nabízející veškeré informace, které jsou pro operátora nebo provozovatele důležité

 

PŘÍSTUPOVÉ SYSTÉMY

GSM SYSTÉMY PRO OVLÁDÁNÍ ZÁVOR, BRAN A TURNIKETŮ

GSM systémy umožňují komfortně otevírat a zavírat závory, turnikety a brány pomocí aplikace. Pomocí těchto modulů lze instalovat kompletní přístupový systém s plnou evidencí a rozsáhlými možnostmi nastavování přístupových práv. Systém umožňuje napojení Bluetooth nebo bezdrátový detektor. Pro ovládání lze také použít individuální dálkové ovladače, bez smyčkové zemní detektory nebo moduly pro bezdotykové karty.
Systém GSM je velmi bezpečný. Umožňuje nastavení oprávnění pouze povoleným osobám a lze ho sledovat zpětně.

GSM systémy najdou uplatnění v mnoha budovách a na parkovištích, kde je nutné regulovat počet osob. Oblíbené jsou v parkovacích domech, ale i na soukromých parkovištích administračních budov či v nemocnicích.

ZPŮSOB POUŽÍVÁNÍ PŘÍSTUPOVÝCH SYSTÉMŮ GSM
Nejběžnější způsob otevírání závor a bran za pomoci aplikace v chytrém telefonu. Lze však využít bezdrátový detektor vozidel, dálkový ovladač, webové rozhraní nebo pouhé prozvonění. Možností volby je hodně a vždy záleží na osobních preferencích.

Komfortní ovládání závor, turniketu a brán

 • přístupový systém identifikuje zaměstnance pomocí přístupové karty, čipu, popřípadě biometrických údajů.
 • následné vyhodnocení a podle přístupových práv umožněn průchodem dveřmi, turniketem, bránou, závorou
 • průchody se zaznamenávají v uživatelském SW, kde jsou kdykoliv k nahlédnutí
 • GSM systémy umožňují komfortně otevírat a zavírat závory, turnikety a brány pomocí aplikace
 • GSM systémy najdou uplatnění v mnoha budovách a na parkovištích, kde je nutné regulovat počet osob

 

AUTOMATIZACE

AUTOMATICKÉ ZÁVORY

Automatické závory jsou také součástí přístupového systému. Automatické závory vám pomohou s přesnou kontrolou vjezdu a výjezdu vozidel. Rozšířené funkce vjezdových závor oceníte nejen pro zabezpečení privátních ploch, ale i k omezení počtu vozů na veřejných místech jakými jsou parkoviště nebo parkovací domy. Automatické závory mohou být doplněný o bezpečnostní prvky nebo parkovací systémy vč. pokladny nebo vjezdovými a výjezdovými terminály. Automatické závory umíme opatřit různými rozšiřujícími technologiemi ve spojení s terminály. Řeč je například o technologii inteligentního dálkového ovládání, standardních čteček apod.
Každá automatická závora může být doplněna bezpečnostními prvky jako například indukční detektor pro vyhodnocování přítomnosti vozidla, nebo bezpečnostní foto (světelná optická závora) pro vyhodnocení přítomnosti osob. Nejčastější způsoby použití jako vjezdové závory, parkovací závory, kontrolní a bezpečnostní závory.
Automatické závory jsou vybaveny možností automatického odblokování v případě výpadku elektřiny. Automatická závora disponuje integrovaným LED semaforem, který jasně ukazuje povolení k vjezdu.

Příslušenství: indukční detektor, pevná nebo stavitelná podpěra, blikající maják, osvětlení ramene, bezpečnostní gumová lišta, dopravní značka STOP, dálkové ovládání, kloubová mechanika, klíčový spínač, tlačítka, přístupový systém

Výhody automatické závory

 • závory vám pomohou s přesnou kontrolou vjezdu a výjezdu vozidel
 • zabezpečení privátních ploch, ale i k omezení počtu vozů na veřejných místech
 • automatické závory mohou být doplněný o bezpečnostní prvky nebo parkovací systémy vč. pokladny nebo vjezdovými a výjezdovými terminály
 • automatická závora může být doplněna bezpečnostními prvky jako například indukční detektor pro vyhodnocování přítomnosti vozidla, nebo bezpečnostní foto (světelná optická závora) pro vyhodnocení přítomnosti osob.

 

AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ PÁTNÍKŮ

OVLÁDÁNÍ VÝSUVNÝCH PATNÍKŮ

Bezpečnostní bariéry na silnici jsou účinnou metodou zabránění vjezdu nežádoucích vozidel na soukromé i veřejné pozemky. Bezpečnostní silniční bariéry se liší zejména technickou specifikací.

Výsuvné sloupky mají ocelové nebo nerezové tělo, které zajišťuje dostatečnou pevnost a odolnost při případném nárazu vozidla. Sloupy mají dvě části, z nichž jedna masivní slouží k obetonování, druhá část je viditelná. Tuto část pohání pohon, který zajišťuje zdvih a zasunutí válce. Po zadání příkazu se sloupky vysunou do maximální výšky. Podobným způsobem funguje i zasunutí sloupků. Po zasunutí jsou sloupky vyrovnané v jedné rovině s vozovkou.

Všechny výsuvné sloupy jsou opatřeny LED diodami a reflexními pruhy, které zvyšují viditelnost sloupu ve tmě či v nepříznivém počasí.

Mezi hlavní výhody bezpečnostní silniční bariéry patří snadná instalace. Silniční bariéra se zabuduje přímo na povrch vozovky nebo pomocí zapuštění do vozovky. Instalace je jednoduchá, účinná a rychlá. Některé bezpečnostní bariéry umožňují dvě polohy:

 • zvednutá poloha zabraňuje vjezdu vozidel,
 • zasunutá poloha slouží jako zpomalovací pruh.

Řídící jednotka může být vzdálena od bezpečnostní bariéry až 100 metrů. Bezpečnostní bariéry se vyznačují dlouhodobou životností. Své investici rozhodně nebudete litovat.
Sloupy jsou vybaveny možností automatického odblokování v případě výpadku elektřiny.

Pro náročnější zákazníky jsou vhodné antiteroristické sloupy, které splňují nejvyšší stupeň zabezpečení. Dokáží zamezit průjezdu vozidel při rychlosti až 80 km/hod. Jsou tedy vhodné na riziková místa jako jsou stadiony, banky, muzea, výstaviště, vládní instituce a další

Zabraňte vjezdu vozidel pomocí patníků

 • účinná metoda zabránění vjezdu nežádoucích vozidel na soukromé i veřejné pozemky
 • výsuvné sloupky mají ocelové nebo nerezové tělo, které zajišťuje dostatečnou pevnost a odolnost při případném nárazu vozidla
 • výsuvné sloupy jsou opatřeny LED diodami a reflexními pruhy
 • sloupy jsou vybaveny možností automatického odblokování v případě výpadku elektřiny
 • řídící jednotka může být vzdálena od bezpečnostní bariéry až 100 metrů
 • pro náročnější zákazníky jsou vhodné antiteroristické sloupy, které splňují nejvyšší stupeň zabezpečení

 

MONITORING PARKOVIŠTĚ

MONITOROVÁNÍ OBSAZENOSTI PARKOVIŠTĚ

Potřebujete lepší přehled o obsazenosti parkovacích míst? Navigovat řidiče na volná místa bez nutnosti přítomného zaměstnance? Naše technologie umožňuje nejen efektivnější ochranu zaparkovaných vozů, ale také způsob, jak lépe využít existující parkovací místa. V případě incidentů také možnost čtení SPZ a aktivní spolupráce s Policií České republiky.

Parkovací systém umí detekovat obsazenost parkovacích míst aut na základě obrazu z kamery. Aplikace s velkou přesností zjišťuje, zda je dané parkovací místo volné nebo obsazené. K tomu využívá pokročilých algoritmů z oblasti umělé inteligence. Systém je cloudová služba, do které můžete jednoduše připojit jakýkoliv typ kamery.

 

Přehledné monitorování parkovišť

 • přehled o obsazenosti parkovacích míst
 • efektivnější ochranu zaparkovaných vozů, ale také způsob, jak lépe využít existující parkovací místa
 • parkovací systém umí detekovat obsazenost parkovacích míst aut na základě obrazu z kamery
 • v případě incidentů také možnost čtení SPZ a aktivní spolupráce s Policií České republiky
 • aplikace s velkou přesností zjišťuje, zda je dané parkovací místo volné nebo obsazené

 

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)