Bazén

Automatizovaný bazén

S vlastním bazénem přibývají starosti s údržbou, chytrý bazén Vám usnadní koupací sezónu. Automatizovaný bazén ví, co přesně udělat, aby vždy zůstal čistý a hygienický. A to díky filtrům, zpětnému proplachu, čistícího výplachu a cirkulačním funkcím bazénu, v závislosti na čase, kvalitě vody, teplotě vody, hladině vody a tlaku vody.

MOŽNOSTI AUTOMATIZACE BAZÉNU

CHYTRÁ DOMÁCNOST

OVLÁDÁNÍ KRYTU BAZÉNU

Kryt bazénu slouží především jako zábrana před znečištěním vody. Ale co potencionální riziko nebezpečí, kdy si malé děti hrají kolem?
Inteligentní ovládání krytu tomuto riziku zamezí. Zavření krytu lze jednoduše kontrolovat podle magnetických dorazů. Pokud neodstřešíte bazén, pomocí tlačítka u bazénu nebo aplikace, a někdo otevře kryt, přijde Vám o tom upozornění. Pokud je kryt bazénu zavřený, po 5 min. se automaticky zastřeží inteligentní alarm.

 

Výhody krytí bazénu

 • zábrana před znečistěným vody
 • zábrana před potencionálním rizikem nebezpečí pro děti
 • inteligentní ovládání
 • jednoduchá kontrola podle magnetických dorazů
 • v případě otevření krytu se zašle automatické upozornění
CHYTRÁ DOMÁCNOST

EFEKTIVNÍ BAREVNÉ SVĚTLO

Večer je bazén díky barevným světelným scénám osvětlen ve své plné kráse a navodí opravdu kouzelnou atmosféru. Automaticky se aktivuje při soumraku s předem nastavenými barvami, případně můžete barvy měnit podle nálady pomocí aplikace. Osvětlení bazénu se klasicky ovládá tlačítky nebo za pomoci aplikace. Vypnutí osvětlení může být nastaveno automaticky při zavření dveří na zahradu.

Světelné efekty navodí kouzelnou atmosféru

 • barevný světelné scény
 • automaticky se aktivuje při soumraku s předem nastavenými barvami
 • osvětlení bazénu se klasicky ovládá tlačítky nebo za pomoci aplikace.
 • vypnutí osvětlení je nastaveno automaticky při zavření dveří na zahradu
CHYTRÁ DOMÁCNOST

DOPOUŠTĚNÍ VODY DLE POTŘEBY

Vodní radovánky se neobejdou bez stříkající vody všude kolem bazénu. S chytrým bazénem nemusíte řešit kolik vody vycákáte, doplňování vody si totiž bazén zařídí sám. Hladinu vody pozná podle tlakového čidla, pokud se ocitne pod nastavenou hodnotou, bazén se automaticky dopustí. Tak jako se jednou za noc úroveň hladiny zkontroluje a pokud je to nezbytné, chybějící voda se opět doplní. Vše jde nastavit přes aplikaci, ale i manuálně, takže kromě automatiky, můžete kdykoliv kohoutek na vodu regulovat sami. Díky statistikám v aplikaci víte, kolik Váš bazén skutečně spotřebuje vody.

Aplikace sleduje spotřebuje vody

 • automatické doplňování vody
 • hladinu vody pozná podle tlakového čidla
 • jednou za noc úroveň hladiny kontrolována a pokud je to nezbytné, chybějící voda se opět doplní
 • díky statistikám v aplikaci víte kolik Váš bazén skutečně spotřebuje vody
CHYTRÁ DOMÁCNOST

PROTIPROUD

Pro trénování plavání s vlnami nám už nic nestojí v cestě. Pro účely tréninku nebo relaxace jsou bazény vybaveny protiproudem. Silná čerpadla nám zajišťují dostatečně silný proud k vytvoření dlouhé plavací tratě, kterou využijí i zdatní plavci. Při nastavení na nižší stupeň si zase užijete příjemnou masáž. Sílu protiproudu můžete plynule ovládat přes aplikaci nebo prostřednictvím vodotěsných dotykových tlačítek na okraji bazénu.

Trénink nebo relaxace

 • trénování plavání s vlnami
 • silná čerpadla nám zajišťují dostatečně silný proud
 • při nastavení na nižší stupeň si zase užijete příjemnou masáž
 • sílu protiproudu můžete plynule ovládat přes aplikaci nebo pomocí tlačítek
CHYTRÁ DOMÁCNOST

FILTROVÁNÍ

Už nemusíte pro nastavení programů filtrace chodit do strojovny. Vše si jednoduše nastavíte v přehledném uživatelském prostředí ovládací aplikace. Výhodou je také provázanost s režimy domu. Pokud jdete zrovna do bazénu, může být filtrace posunuta a vy si tak užijete nerušenou relaxaci.

Většina názorů vede k tomu, že by se voda v systému měla 2-3 denně vyměnit, na to navazuje i fakt, že při vysokých venkovních teplotách by měla být doba výměny vody delší. V našem případě se teploty vody automaticky lineárně upravuje v závislosti na filtrování bazénu. To v praxi znamená, že při teplotě vody 20°C se obsah v bazénu otočí 2x denně, a při teplotě vody 30°C se obsah bazénu otočí 4x denně. Funkce je nastavená do dvou časových bloků, jednou brzy ráno a večer. Díky tomu neplýtváte energii při dlouhém filtrování a zvýšíte životnost filtrů.

Každý týden se vyčistí pískový filtr s následným propláchnutím. Tímto je zajištěno, že filtr má vždy výbornou čistící schopnost.

Cykly

 • Filtrování
  Voda nasávaná čerpadlem je filtrována přes filtrační písek, kde se zachycují nečistoty z bazénu. Do bazénu následně putuje vyčištěná voda.
 • Zpětný proplach
  V této poloze proudí voda opačným směrem. Voda tlačí zespodu na písek, kde se vytváří vír a uvolňují se nečistoty, které se následně odplavují do kanalizace.
 • Čistící výplach
  Aktivuje se po spuštění zpětného proplachu, aby se zabránilo vniknutí nečistot zpět do bazénu. Přitom se znovu písek usazuje a malé množství vody je vypuštěno do kanalizace.
 • Cirkulace
  Při cirkulaci se voda nepouští přes filtr, ale pumpuje se přímo do bazénu – např. pro rychlé promíchání.
 • Vyprazdňování
  Vyprazdňování slouží k tomu, abyste po sezóně mohli snadno nechat bazén vypustit.
 • Zavřeno
  U tohoto nastavení je ventil uzavřen a vodní okruh není v provozu
CHYTRÁ DOMÁCNOST

DETEKCE POHYBU U BAZÉNU

Jedná se o elektronické bezpečnostní zařízení, které lze připevnit na okraj každého bazénu. Bazénový alarm má za úkol hlídat pohyb hladiny vody po celou dobu, kdy není bazén používán. Bazénový alarm spustí hlasitý poplach v případě, že dojde k pádu osoby, zvířete nebo předmětu těžšího než 8 kg do bazénu. K této detekci pádu dochází maximálně do 10 sekund.  Bazénový alarm je bezdrátově propojen se sirénou, kterou je tedy možné umístit například kdekoliv v domě. Veškerá nastavení a ovládání bazénového alarmu se provádějí přes dvě ovládací tlačítka. Ty jsou konstruována tak, aby nedovolila dětem odstavení alarmu.
V případě, že se chce v bazénu opět někdo koupat, bazénový alarm lze jednoduše deaktivovat nastavením do režimu koupání. Při tomto nastavení bazénový alarm ignoruje jakékoliv pohyby hladiny. Z režimu koupání se bazénový alarm automaticky (či manuálně) přepne do režimu hlídání do několika minut od uklidnění hladiny vody v bazénu.
Bazénový alarm je možné použít v libovolném bazénu. Bývá pevně uchycen k hraně bazénu a jeho detektor se dotýká hladiny vody. Dokáže ohlídat bazén pravidelného tvaru až o velikosti 50-60 m2. Pokud by byl bazén větší nebo měl příliš složitý tvar a vodní vlna se díky tomu nemohla zcela rozšířit, je vhodné použít bazénových alarmů více. V případě nadzemního bazénu s tenkým okrajem je potřeba řešit uchycení alarmu individuálně. Bazénový alarm nevyžaduje instalaci rozvodů elektřiny, protože je napájen bateriemi. Proto není třeba přivádět žádné kabely ani nehrozí úraz elektrickým proudem. Detektor má nastavitelnou trubici, která dovoluje přizpůsobit alarm výšce hladiny bazénu.
Spolehlivá, a hlavně rychlá detekce závisí na tvaru bazénu a správném umístění bazénového alarmu. Ten by měl být umístěn tak, aby k němu vedla od všech krajů přímá cesta po hladině. V této cestě by neměl být žádný pevný předmět.

Snadno nastavitelná pravidla

 • bazénový alarm má za úkol hlídat pohyb hladiny vody po celou dobu
 • bazénový alarm spustí hlasitý poplach v případě, že dojde k pádu osoby, zvířete nebo předmětu těžšího než 8 kg
 • bazénový alarm lze jednoduše deaktivovat nastavením do režimu koupání
 • detektor má nastavitelnou trubici, která dovoluje přizpůsobit alarm výšce hladiny bazénu
 • spolehlivá, a hlavně rychlá detekce závisí na tvaru bazénu a správném umístění bazénového alarmu
CHYTRÁ DOMÁCNOST

OVLÁDÁNÍ TEPLOTY – OHŘEV VODY

Systém ohřívání vody nakonfigurovaný s čidlem teploty vzduchu se postará o to, abyste mohli skočit do bazénu v každém denním i ročním období.

Pomocí vizualizace v aplikaci můžete snadno teplotu sledovat a pro určité časy nastavovat jiné teploty.
Regulace teploty zajišťuje, aby byla dosažená cílová teplota pro daný den a řídí výstupy pro topení a chlazení. V plně automatickém režimu se systém rozhodne, zda bude následující den topit nebo chladit. Pokud je teplota požadované vody pod hysterezí, bude se topit a naopak. Pokud dojde ke změně požadované teploty, dojde k přehodnocení ten samý den.

Nastavení teplot 

 • nastavení v každém denním i ročním období.
 • pomocí vizualizace v aplikaci můžete snadno teplotu sledovat
 • topit nebo chladit v plně automatickému režimu
CHYTRÁ DOMÁCNOST

APLIKACE

Ať už jste doma nebo na cestách, vždy můžete sledovat a ovládat teplotu, hladinu, filtrování, kryt bazénu a protiproud. Vidíte i statistiky o spotřebě vody v bazénu a můžete nastavit časy pro automatický provoz.

 

Doma nebo na cestách 

 • sledování a ovládání teploty
 • filtrování, kryt bazénu a protiproud
 • statistiky o spotřebě vody v bazénu
 • časy pro automatický provoz

Nezávazná poptávka

  Potřebuji to hnedNespěchám na to

  Souhlasím se zpracování osobních údajů

  Uvažujete nad pořízením
  našich služeb do vašeho
  domova nebo budovy?

  Ozvěte se
  +420 212 241 670
  (Po. - Pá. 8 - 16 h)