Umělá inteligence bude hrát významnou roli při zvyšování úrovně zabezpečení v současných komerčních budovách. Pokrok v oblasti architektury čipu a technologiích pro rozpoznávání obličeje nyní umožňuje, aby software pro analýzu videa efektivně využíval umělou inteligenci pro management obrovských toků obrazových dat pro zvýšení úrovně zabezpečení v komerčních kancelářských budovách. Většina videozáznamů se dnes provádí manuálně. I když lze pomocí této metody snadno identifikovat vetřelce nebo výbuch, je často obtížné identifikovat krádež, neoprávněný vstup nebo doručení podezřelých balíčků, protože mnoho takových incidentů zůstává při použití tradičních video-dohledových systémech bez povšimnutí.

Neschopnost účinně identifikovat tyto druhy hrozeb brání bezpečnostnímu personálu, aby podnikl preventivní akce, které jsou obvykle nezbytné, aby bylo možné předejít škodám nebo zranění lidí.

Množství dat z videodohledových systémů dosáhlo takové úrovně, že to bezpečnostní systémy nejsou schopny zvládat a mnoho důležitých informací často unikne, protože většinu záznamů nikdo neprohlédne. Díky využití umělé inteligence lze však nyní zabezpečení komerčních budov výrazně zlepšit. Videodohledové systémy využívající umělou inteligenci mohou fungovat jako virtuální bezpečnostní stráž s takřka neomezenou kapacitou, přičemž jsou schopny sledovat videa 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

V současnosti již řada společností nabízí automatizované video-dohledové systémy a technologie pro rozpoznávání obličeje navržené pro letiště, velké haly, stadiony, kanceláře a další veřejné prostory, kde mohou výrazně zvýšit zabezpečení.

Jak podniky používají umělou inteligenci?

Podle časopisu Harvard Business Review využívají podniky umělou inteligenci zejména k těmto účelům:

  • Detekce a odstraňování narušení zabezpečení (44 %)
  • Řešení problémů uživatelů s technologiemi (41 %)
  • Snížení pracnosti řízení výroby (34 %)
  • Hodnocení dodržování interních zásad při využívání schválených prodejců (34 %)