ACS systém představuje identifikační nástroj využívající kontaktní nebo bezkontaktní identifikátory. Případně se pro identifikaci využívá biometrické údaje osob, tzn. otisky prstů, skenování oční duhovky aj.

Přístupový systém se používá k nastavení přístupu do jednotlivých místností v objektu. Identifikace se zpravidla provádí pomocí karty, klíčenky, náramku nebo otisku prstů. U dveří se nachází čtečka, která po ověření identifikátorem povolí otevření dveří. Všechna otevření dveří jsou zaznamenávána v centrálním počítači. Čtečky dále sledují nepovolené otevření dveří (např. násilné otevření nebo nedovření).

Docházkový systém slouží pro kontrolu příchodu a odchodu zaměstnanců. Každý zaměstnanec se identifikuje pomocí čipové karty. Čipová karta se dá nahradit číselným kódem. U vstupních dveřích, je umístěn docházkový terminál, který zaznamená příchod. U terminálu může zaměstnanec uvést, zda jde na přestávku, oběd, k lékaři apod. Díky tomu může zaměstnavatel úspěšně kontrolovat dodržování pracovní doby.

Výhodou obou systémů je snadná rozšiřitelnost a pohodlné ovládání. Oba systémy se dají navzájem propojit. Identifikační čip, může sloužit pro více systémů najednou. Rozsáhlý objekt lze jednoduše rozdělit do zón (výroba, sklad, kanceláře apod.).

Čtečky u dveří nebo turniketu můžeme nainstalovat do vypínače. Na přání si zvolíte design a barvu. V případě venkovního umístění dodáváme čtečky v antivandal provedení.